Linki
Kontakt

nasi sponsorzy:

I runda Toyo Drifting Cup 2007 - 22 kwietnia, Tor Poznań

Pierwsza runda Toyo Drifting Cup 2007 okazała się bardzo szczęśliwą dla Street Racer Poznań Drift Team. Nasz zawodnik, Łukasz Wojtczak "Zwierzak" jadący Nissanem 200SX S13 wygrał zawody ! Już kwalifikacje, które przebiegały przy pięknej słonecznej pogody oraz gorącym dopingu ponad 5000 kibiców wypadły obiecująco.
7 miejsce zajmował Łukasz Wojtczak "Zwierzak", 14 miejsce zajął Marcin Wojciechowski "Bibi", 17 miejsce Kuba Gracz, 20 miejsce Tomasz Kasprzak, 22 miejsce Mateusz Rocławski "Raceboy", 26 miejsce Michał Krajewski "Mikso", oraz 46 miejsce Arkadisz Stec "Kamel".
W finałowej 16-tce przejazdy odbywają się w parach "Tsuiso". W pierwszej parze Zwierzak pokonał Terego jadącego również Nissanem 200sx S13. Kolejnym przeciwnikiem był Tomasz Kozłowski w BMW M3 E30. Bardzo doświadczony zawodnik również nie dał rady, a przejazdy kiedy Łukasz jechał jako drugi i dojeżdżał na metr do BMW przeciwnika były nagradzane owacją na stojąco! Następnym przeciwnikiem Łukasza był jeden z faworytów zawodów Dawid Cierechowicz, prowadzący monstrualne 480-konne BMW M5! Bardzo efektowne i powtarzalne przejazdy obu zawodników - decyzja sędziów, wygrywa Zwierzak który potrafił walczyć jak równy z równym z dużo mocniejszym rywalem.
W finale przeciwnikiem Zwierzaka był Przemysław Jańczak w BMW M3, który w pierwszym pojedynku Tsuiso pokonał Bibiego. Przemek był też zwycięzcą zawodów 2004, 2005, 2006. Równe, powtarzalne przejazdy, 3 dogrywki finału. W końcu Przemek nie wytrzymał, popełnił błąd, wyspinował. Euforia radości, jeszcze jedna dogrywka i mogło być niedobrze, bo w Nissanie Łukasza skończy się już opony, to był ich kres, mimo to zdołał utrzymać auto w torze i wygrał !
Street Racer Poznań Drift Team pragnie podziękować wszystkim kibicom za wytrwałość oraz nieustanny gorący doping.

Pozdrowienia, Street Racer Poznań Drift Team !

Sezon 2007

Znamy już kalendarz PFD-Drifting Cup 2007. W tym roku będziemy walczyć o punkty w 5 rundach:

Przebieg rywalizacji w sezonie 2006

W pierwszej eliminacji TDC która odbyła się na lotnisku w Bednarach najwyżej z nas uplasował się startujący z numerem 13 Zwierzak (BMW E36 325i). Zajął 6 miejsce i zdobył 10 pkt.
Dalej, na 10 miejscu był Butch (BMW E36 325i), startujący z numerem 2. Zdobył 2 pkt. Na ostatnim- punktowanym- 16 miejscu wylądował Mikso (Fiat 125 2.0 DOHC) (nr. startowy 10). Uzyskał 1 pkt.

W drugiej eliminacji TDC, która odbyła się na torze kartingowym w Bydgoszczy, najwyższą lokate zajął Bibi (BMW E36 328T), który był 3. Startował z numerem 5 i zdobył 16 pkt.
Na 7 miejscu, startujący z numerem 10, był Mikso. Zdobył 8pkt.
Na miejscu 9 uplasował się Zwierzak. Startował z numerem 4 i tyle samo punktów zdobył- 4 pkt.

Trzecia eliminacja TDC odbyła się na lotnisku w Toruniu. Miejsce 8 (nr. 14) zajął Bibi (BMW E36 325i). Uzyskał 6 pkt.
Miejsce 15 załął Czarny (BMW E30 325i). Startował z numerem 17 i zdobył 1 pkt.

Czwarta eliminacja odbyła się na naszym podwórku - na Torze Poznań. W strugach deszczu najwyższe miesjce zajął Bibi (nr. 33)- był 8 i zdobył 6 pkt. Na miejscu 11 uplasował się Mikso (nr. 9). Wywalczył 1 pkt, podobnie jak Butch (nr. 12), który zajął miejsce 12.